Broderikit Fugle 25 x 25 cm R5388

  • Smukt design med fuglemotiv.
  • Broder dimensions: 25x25cm.
  • Kombinerer kors- og stikkesting.
  • Syet på hvidt Aida-stof.
  • Bruger 11 DMC-farver.
233,00 DKK
Lager: Leveringstid er 2-4 dage Ikke på lager
Levering 1-2 hverdage

Fugle 25x25cm R5388

Træd ind i en verden af naturlig skønhed med broderisættet "Fugle". Dette fantastiske design indfanger øjeblikket, hvor to charmerende fugle sidder frydefuldt på en gren, omgivet af blomstrende grønt. Perfekt til kunst- og naturentusiaster, giver dette sæt et roligt og fortryllende udtryk til ethvert rum.

Kort om dette kit

  • Målrettet broderi: Med præcis korssting (sy med delt garn 2/6) og stikkesting (sy med delt garn 1/6), giver sættet en taktil og detaljeret finish.
  • Kvalitetsmateriale: Broder på Aida 357/00 5,4 tr. i hvid, der sikrer en jævn og holdbar bund for dit kunstværk.
  • Levende farver: 11 farver DMC Mouliné tråd bringer rigdom og dybde til hver sting.
  • Praktisk størrelse: Med færdige mål på 25x25 cm, passer dette værk perfekt til mindre vægområder eller som en del af en større gallerivæg.
  • Elegant afslutning: Indeholder en ramme (Frame 5388), der perfekt indrammer og komplimenterer det afsluttede design.

Dette broderisæt er ikke bare et håndarbejdsprojekt, men en rejse ind i rolige omgivelser gennem hvert omhyggelige sting. Uanset om du er nybegynder eller en erfaren broderist, vil "Fugle" med dets harmoniske kombination af teknik og design give timer af kreativ fornøjelse og blive til et varigt kunstværk i dit hjem.

Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.

Tilføj anmeldelse: