Broderikit Løve 8 x 8 cm

  • Smukt løvemotiv i varme farver
  • Perfekt til nybegyndere i broderi
  • Syet på Aida 352/00 i hvid
  • Kompakt størrelse: 8x8cm
  • Oplev farve med 6 nuancer Cot. Mat
57,95 DKK
Lager: Leveringstid er 2-4 dage Ikke på lager
Levering 1-2 hverdage

Løve 8x8cm

Oplev skønheden i majestætisk natur med vores broderisæt 'Løve', der fanger essensen af dette storslåede dyr i en kompakt og detaljeret 8x8 cm skabelse. Den imponerende løve er broderet med korssting og stikkesting, hvilket giver designet et livligt og autentisk udtryk. Ved hjælp af kun seks farver af Cot. Mat garn på hvid Aida stof, kan du skabe et kunstværk, der vil tilføje et strejf af elegance og natur til ethvert rum.

Kort om dette kit:

  • Autentisk detaljering: Hver detalje af løven er fanget med korssting og stikkesting, hvilket skaber et realistisk og dynamisk billede.
  • Kvalitetsmaterialer: Sy med helt garn 1/1 sikrer, at dit broderi vil stå stærkt i mange år.
  • Brugervenlig: Perfekt til alle færdighedsniveauer, fra nybegyndere til erfarne brodører.
  • Kompakt design: Måler 8x8 cm, hvilket gør det ideelt til små rammer eller som en del af en større samling.
  • Seks farver: Skab dybde og liv i dit design med blot seks nøje udvalgte farver.

Dette 'Løve' broderisæt er en oplagt gaveidé til nogen, der elsker detaljeret håndarbejde eller ønsker at tilføje noget særligt til deres hobby. Med klare instruktioner og kvalitetsmaterialer er det lettere end nogensinde at bringe det afrikanske savannes majestæt ind i dit hjem.

Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.

Tilføj anmeldelse: