Broderikit Ugle m/ lodrette striber 5 x 5 cm

  • Broderisæt med uglemotiv.
  • Dimensioner: 5x5cm.
  • Syet på hvid Aida 357/00.
  • Inkluderer ring og bånd.
  • Farvestrålende lodrette striber.
79,95 DKK
Lager: 2 stk på lager Kun få stk. tilbage
Levering 1-2 hverdage

Ugle m/lodrette striber 5x5cm

Oplev charmen ved natten med vores fantastiske broderisæt "Ugle m/lodrette striber". Dette kit fanger den mystiske skønhed ved en ugle i symbiose med kunstneriske lodrette striber. Den delikate balance mellem kraft og ynde kommer til live i et kompakt og let anvendeligt format på 5x5 cm.

Kort om dette kit

  • Enkel teknik: Broderet med både korssting og stikkesting, hvor der bruges delt garn 2/6 og 1/6 for en forfinet tekstur.
  • Kvalitetsmaterialer: Fremstillet på hvid Aida 357/00 stof med en tæthed på 5,4 tråde/cm, der sikrer en stabil og jævn broderiflade.
  • Farverig udfoldelse: Inkluderer et udvalg af 5 smukke DMC Mouliné farver, som bringer uglen til live.
  • Komplet løsning: Pakningen leveres med en ring, bånd og stof til bagsiden, så du har alt hvad du behøver for at færdiggøre og vise dit værk.
  • Kompakt design: Med dimensionerne 5x5 cm passer denne unikke ugle ind i ethvert rum som en elegant dekorativ accent.

Dette broderisæt er perfekt til både begyndere og erfarne broderientusiaster, der søger en unik og stilfuld tilføjelse til deres kreative samling. "Ugle m/lodrette striber" giver en berigende oplevelse og et færdigt produkt, der med stolthed kan vises frem i dit hjem.

Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.

Tilføj anmeldelse: